Loading ...
close

تعمیر داکت اسپیلت | سرویس داکت اسپیلت 09302263094

logo
تعمیر داکت اسپیلت | سرویس داکت اسپیلت 09302263094

تعمیر داکت اسپیلت | سرویس داکت اسپیلت

 

مرکز تخصصی تعمیرات و سرویس داکت اسپیلت

 

آیا دستگاه داکت اسپیلت شما دچار مشکل شده و نیاز به تعمبرکار داکت اسپیلت بصورت تخصصی دارید؟

آیا نیاز به سرویس داکت اسپیلت دارید؟

آیا نیاز به شارژ گاز داکت اسپیلت دارید؟

 

با شروع فصل گرما و فصل سرما ، نیاز به استفاده از دستگاه های سرمایشی جهت سرمایش و دستگاه های گرمایشی جهت گرمایش افزایش پیدا کرده که این امر سبب میشود بسیاری از افراد جهت سرمایش محیط خود از دستگاه داکت اسپیلت و جهت گرمایش منزل خود از دستگاه های پکیج شوفاژ دیواری و داکت اسپیلت بهره ببرند. دستگاه های داکت اسپیلت در انواع مدلها و ظرفیت ها ساخته میشوند اما درکل مکانیزم عمل همه آنها یکسان بوده فقط نوع آپشن هایی که در هر کدام وجود دارد با یکدیگر متفاوت است. همه داکت اسپیلت ها دارای یک دستگاه بیرونی (کندانسور) و یک دستگاه داخلی (هوا ساز) میباشند  و نیز همه آنها دارای یک عدد کنترل دیواری جهت تنظیمات مورد نیاز دستگاه هستند.

شما میتوانید با تنظیم کردن دمای مورد نیاز خود روی کنترل دیواری ، دمای مطلوبی را برای واحد خود تامین کنید. مثلا میتوانید جهت سرمایش منزل ، دمای مد نظر خود را روی کنترل تنظیم کنید و بعد از چند دقیقه شاهد پرتاب باد با خنکی مطلوب از دریچه دستگاه خواهید بود دستگاه داکت اسپیلت نیز همانند دستگاه های الکتریکی دیگر نیاز به نگهداری دارند لذا به خاطر اینکه در فصل گرما دستگاه داکت اسپیلت دچار مشکل نشود بهتر است سالانه یک بار در ابتدای شروع فصل گرما ، دستگاه توسط سرویسکار مجرب و حرفه ای سرویس سالیانه گردد. 

 

به متخصصین ما جهت سرویس و تعمیرات داکت اسپیلت اعتماد کنید.

 

شرکت آریا تهویه تمامی نیازهای شما را در زمینه تعمیر داکت اسپیلت بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی انجام میدهد.

این شرکت با داشتن نیروهای متخصص تعمیرات و سرویس داکت اسپیلت را در اسرع وقت انجام میدهد.

کافیست با ما تماس بگیرید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن به محل شما اعزام شوند.

 

تلفن تماس: 09302263094 - 09197164216

 

تعمیرکار داکت اسپیلت

 

اگر چندین تعمیرکار داکت اسپیلت به محل شما مراجعه کرده و نتوانسته اند ایراد داکت اسپیلت را رفع کنند کافیست با ما تماس بگیرید تا همکاران ما در شرکت آریا تهویه با سالها تجربه در زمینه تعمیر داکت اسپیلت و سرویس داکت اسپیلت ، در اسرع وقت جهت تعمیرات داکت اسپیلت به محل شما اعزام شوند.

 

داکت اسپیلت چیست؟

دستگاه داکت اسپیلت جزء خانواده کولر گازی میباشد. این دستگاه ها نیز همانند کولر گازی دارای دو عدد یونیت ( یونیت داخلی ) و ( یونیت خارجی ) هستند در دستگاه های داکت اسپیلت یک عدد یونیت داخلی ( هواساز ) در قسمت سقف داخل واحد نصب میشود که توسط کانال های سقفی گرما و یا سرما را به محیط  منتقل میکنند.

این دستگاه ها برخلاف کولر گازی ، جهت گرمایش محیط مصرف برق زیادی ندارند و مقدار مصرف برق در فصل زمستان بسیار ناچیز میباشد زیرا گرمای مورد نیاز خود را از آب داغ پکیج گازی میگیرد.

در تصویر پایین عکس هواساز داکت اسپیلت را مشاهده میفرمایید که در قسمت داخل سقف نصب میگردد.

 

تعمیر داکت اسپیلت

 

 

یونیت خارجی داکت اسپیلت:

این دستگاه ها همانند کولر گازی دارای یک واحد خارجی نیز میباشند که در پشت بام و یا تراس نصب میگردد. این قسمت وظیفه انتقال گرمای محیط داخل به محیط بیرون را دارد. 

در تصویر پایین دو نمونه از کندانسور داکت اسپیلت را مشاهده میفرمایید.

سرویس داکت اسپیلت

 

 

آیا دستگاه داکت اسپیلت شما دارای صدای زیادی است؟

متاسفانه بعضی از این دستگاه ها دارای صدای زیادی هستند بطوری که باعث ازار و اذیت ساکنین میشود. اگر صدای ازار دهنده از یونیت داخلی است و صدایی شبیه صدای باد دارد این ایراد از دو دلیل میتواند باشد.

1-گرفتگی فیلتر هوای دستگاه

2-غیر استاندارد بودن کانالها

 

درصورتی که صدای یونیت داخلی قبلا نرمال بود و بعدا صدای آن زیاد شده به احتمال خیلی زیاد از گرفتگی فیلتر میباشد که با تعویض فیلتر و یا شستشوی آن ، مشکل صدای دستگاه کاملا برطرف خواهد شد و به حالت اولیه بر خواهد گشت اما اگر صدای ناهنجار از قبل بوده و احتمال اینکه ایراد در کانال کشی غیر استاندارد باشد در اینصورت مشکل صدا برطرف نخواهد شد و مصرف کننده مجبور به تحمل آن است.

 

صدای ناهنجا و لرزش در یونیت بیرونی دستگاه نیز میتواند بوجود بیاید بخصوص زمانهایی که دستگاه استارت میکند طبقات آخر ساختمان با صدای آزار دهنده آن مواجه خواهند شد که در طول روز و شب موجب آزار و اذیت طبقات آخر میشود. زمانی که یونیت خارجی روی پشت بام نصب گردد این اتفاق خواهد افتاد . این مشکل را به دو روش میتوان برطرف کرد که روش اول کم هزینه و تاثیر گذاری آن خیلی کم است و روش دوم نیز وجود دارد اما پر هزینه و تاثیر گذاری صد در صدی دارد.

 

روش اول: استفاده از لرزه گیر پلاستیکی و علیق کاری صوتی و لرزشی پایه های یونیت خارجی.

روش دوم: جابجایی یونیت خارجی و انتقال آنها از پشت بام به قسمت بالای خرپشته.

 

 

شارژ گاز داکت اسپیلت

دستگاه های داکت اسپیلت به مرور زمان از نشتیهای خیلی ریزی که در اتصالات پیچ و مهره ای لوله ها وجود دارد گاز خالی کرده و از مقدار گاز داخل دستگاه کم میشود این مقدار در طول سال مقدار قابل ملاحظه ای خواهد بود و در صورتی که کمبود گاز جبران نگردد باعث مشکلات زیر خواهد شد.

 

1- کاهش راندمان داکت اسپیلت

2- افزایش مقدار مصرف برق دستگاه داکت اسپیلت

3- آسیب دیدن قلب دستگاه و گران ترین قطعه دستگاه که همان کمپرسور داکت اسپیلت است

4- کاهش مقدار سرمایش دستگاه

 

تمیز کردن فیلترهای داکت اسپیلت:

آیا میدانستید قسمت هوا ساز دستگاه داکت اسپیلت دارای فیلتر هوا میباشد؟

همانطور که در تصویر پایین ملاحظه میفرمایید دستگاه داکت اسپیلت در قسمت هوا ساز خود دارای فیلتر هوا جهت تصفیه ذرات معلق میباشد. محل نصب این فیلترها در دستگاه های مختلف ، متفاوت است.

تعمیر داکت اسپیلت

 

این فیلترها در عمل واقعا بطور موثر گرد و خاک و ذرات معلق در هوا را فیلتر میکنند بطوری که بعد از مدتی کاملا مسدود شده و نیاز به تعویض و یا شستشو دارند.

 

سرویس داکت اسپیلت

 

فیلتر دستگاه داکت اسپیلت هر شش ماه یکبار باید تعویض شود. در صورت عدم سرویس داکت اسپیلت در هر سال ، فیلتر هوا کاملا مسدود شده و مقدار پرتاب باد دستگاه نیز کاهش پیدا خواهد کرد. گرفتگی فیلتر دستگاه باعث افزایش صدای دستگاه نیز خواهد شد.

 

خدمات داکت اسپیلت

 

بعضی از ایرادات شایع داکت اسپیلت:

1- داکت اسپیلت باد خنک نمیدهد.

2- داکت اسپیلت از قسمت سقف آبریزی دارد.

3- مقدار سرمایش داکت اسپیلت کم شده است.

4- مقدار پرتاب باد داکت اسپیلت کم شده است.

5- داکت اسپیلت صدای ناهنجار میدهد.

6- مصرف برق داکت اسپیلت زیاد است.

7- گرمایش داکت اسپیلت کار نمیکند.

8- داکت اسپیلت روشن نمیشود.

9- کنترل داکت اسپیلت کار نمیکند.

 و ...........

 

 

نکته خیلی خیلی مهم:

اگر جهت تعمیر داکت اسپیلت و یا سرویس داکت اسپیلت ، تعمیرکاری به محل شما مراجعه کرد و مشکل دستگاه شما را سوختن کمپرسور تشخیص داد حتما از چندین تعمیرکار و سرویسکار دیگر نیز جهت اطمینان نظر خواهی کنید.

متاسفانه هر ساله در اوج فصل گرما ده ها مورد مشاهده میشود که مشتری جهت تعویض کمپرسور با شرکت ما تماس میگیرد اما بعد از بررسی دستگاه توسط کارشناسان شرکت ، متوجه میشویم که افراد سودجو به خاطر گرفتن مبالغ میلیونی و بیشتر ، مشگل دستگاه را سوختن کمپرسور اعلام کرده اند در حالی که کمپرسور دستگاه ها کاملا سالم بوده و ایراد از قسمت دیگری بود. در صورت مشاهده همچین مواردی میتوانید با ما تماس گرفته و از کارشناسان ما بهره ببرید.

تعمیر آبریزی داکت اسپلیت

یکی از موارد خرابی داکت اسپلیت ، ترکیدگی کویل آب گرم هواساز می باشد. در چنین مواردی در فصل زمستان برای استفاده از گرمایش دستگاه پس از آب گیری هواساز به دلیل سوراخ بودن کویل ، آب جاری شده و بار پکیج افت پیدا میکند و آبریزی پیش می آید. بنابراین باید کویل باز شود و نقاط ترکیدگی جوشکاری و ترمیم گردد.

یکی از ویژگی های گروه آریاتهویه ، تست این کویل ها با تجهیزات ابزاردقیق می باشد تا اطمینان از سلامت تجهیز پس از نصب آن، حاصل گردد.

در مواردی اگر پوسیدگی لوله زیاد باشد و یا ترکیدگی طوری اتفاق افتاده باشد که امکان ترمیم نباشد ، باید کویل تعویض گردد. دربازار کویل های آماده موجود است که برحسب ابعاد می توان مورداستفاده قرارگیرد.در صورتی که ابعاد کویل مصرف کننده در بازار موجود نباشد ، امکان ساخت کویل آب گرم برحسب ابعاد درخواستی ، موجود می باشد.

 

تعمیرات تخصصی داکت اسپیلت

تلفن تماس: 09302263094 - 09197164216

 

 

 

دانستنیهای کولر گازی و داکت اسپیلت

 

   نحوه محاسبه ظرفیت کولر گازی و داکت اسپیلت بر اساس متراژ ساختمان

   راهنمای خرید کولر گازی و داکت اسپیلت 

   نحوه نصب استاندارد کولر گازی و داکت اسپیلت

    نحوه کاهش مصرف برق کولر گازی و داکت اسپیلت

    مطالب مفید در مورد کولر گازی

     ارورهای کولر گازی جنرال GENERAL

   ارورهای کولر گازی ال جی LG

 

 

 

  با سلام و ممنون از مطالب مفید سایتتون ما یه داکت اسپیلت داریم که سه سال ازش استفاده میکنیم ولی اواخر فصل تابستان سالی که گذشت حس میکردم مقدار سرمایش دستگاه کم شده. میخواستم بدونم ایا این امکان هست که کمپرسور دستگاه مشکل داشته باشه؟

  پاسخ

  کمپرسور ، شیر چهارطرفه ، برد کنترل و کم بود مبرد میتونه از عوامل این مشکل باشه.

  پاسخ

  سلام. سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان ما داکت اسپیلت ال جی هست متاسفانه همه همسایه ها از صدای زیاد در داخل واحد ناراضی هستند.چند تا تعمیرکار اومدن ولی نتونستن مشکل رو حل کنند. میخواستم راهنمایی بفرمایید از چی میتونه باشه. مرسی

  پاسخ

  میتونید از عایق صدا و یا ترانس کاهش دهنده استفاده بفرمایید.

  پاسخ

  امکانش هست از لوله های داکت اسپلیت برای کولرگازی استفاده کرد؟؟؟

  پاسخ

  بله.البته به ظرفیت دستگاه بستگی داره

  پاسخ

  سلام مت یک داکت اسپلیت گری دارم فیلتر هوایش را چطور عوض کنم.من ساکن کرمانشاه هستم.ممنون

  پاسخ
ثبت نظر

 

  استفاده از قطعات اصلی و اورجینال

قطعات اصلی و یدکی درجه یک، اورجینال و با کیفیت

 

  کارشناسان متخصص و تحصیل کرده

کارشناسان و تعمیرکاران متخصص و تحصیل کرده

 

  گارانتی خدمات انجام شده

خدماتی با گارانتی به مدت 6 ماه

 


 

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان جردن، خيابان بابك بهرامي

  خط ویژه: 91302615–021

همراه: 09197164216

  ایمیل: info@aryatahvieh.ir

  ارتباط با مدیریت: manager@aryatahvieh.ir

 

 آموزش/ نمایندگی ها

 فروشگاه ها

 تماس با ما

 ثبت سفارش

 

نصب ، تعمیر  و سرویس

  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد