Loading ...
close

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در غرب تهران

logo
سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در غرب تهران

سرویس و تعمیر داکت اسپیلیت در غرب تهران

 

مرکز تخصصی سرویس و تعمیرات داکت اسپیلت در غرب تهران

 

جهت سرویس داکت اسپلیت و تعمیر داکت اسپلیت در غرب تهران به ما اعتماد کنید.

 

آیا به دنبال تعمیر داکت اسپیلیت و سرویس داکت اسپیلیت در غرب تهران هستید؟

همکاران ما در شرکت آریا تهویه با داشتن سالها تجربه در زمینه تعمیر و سرویس داکت اسپیلت ، خدمات مورد نیاز شما را در اسرع وقت بصورت کاملا حرفه ای انجام میدهند.

اگرنیاز به سرویس داکت اسپیلت و تعمیر داکت اسپیلت در غرب تهران دارید کافیست با ما تماس بگیرید تا سرویسکاران ما در سریعترین زمان ممکن به محل شما اعزام شوند.

تعمیرات داکت اسپلیت و سرویس آن نیاز به دانش فنی و تجربه بالایی دارد. شرکت آریا تهویه با بهره گیری از افراد  متخصص در این زمینه شرایطی فراهم ساخته تا مشتری بدون داشتن دغدغه و با خیال آسوده به سرویسکاران ما اعتماد کند.

 

تلفن تماس:      09302263094       09197164216

 

تعمیر داکت اسپلیت

 

در این صفحه میخواهیم مطالبی در مورد نگهداری و آموزش تنظیمات داکت اسپلیت قرار دهیم  امیدواریم این مطالب موردپسند شما عزیزان قرار گرفته باشد. در این مقاله سعی میشود به سوالهای متداول شما اشاره شده و پاسخ داده شود.

در صورت داشتن سوال ، میتوانید در انتهای این صفحه قسمت دیدگاه ها را نیز مطالعه فرمایید و یا سوال خود را در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در سریعترین زمان ممکن پایخ داده شود

 

 

داکت اسپیلت چیست؟

داکت اسپلیت دستگاهی جهت سرمایش و گرمایش محیط میباشد که دارای دو قسمت اصلی به نام های کندانسور و اوپراتور میباشد.

محل قرار گیری کندانسور در محیط بیرون و محل قرار گیری اوپراتور در داخل بوده و بوسیله دو عدد لوله مسی و کابل برق بهم متصل هستند.

تعمیر داکت اسپلیت در سعادت اباد

 

در تصویر بالا عکسهای اوپراتور و کندانسور را مشاهده میفرمایید.

دستگاه های داکت اسپلیت جهت خنک کردن فضا از کندانسور و جهت گرمایش فضا از آب گرم موتورخانه و یا پکیج شوفاژ دیواری استفاده میکنند..

سیستم سرمایش داکت اسپیلت همانند کولر گازی بوده و با استفاده از گاز فریون R22 و یا  R410a  عمل خنک کردن محیط را انجام میدهد. اما جهت گرمایش ، گرمای مورد نیاز خود را از آب داغ موتورخانه و یا پکیج شوفاژ دیواری تامین میکند و به همین دلیل است که در فصل زمستان مصرف برق دستگاه خیلی پایین تر از تابستان میباشد.

این دستگاه ها توسط کانال گرما  و یا سرمای مورد نیاز را به اتاقها منتقل میکنند ( همانند  کولر آبی )

 

 

مقدار مصرف برق داکت اسپلیت

دستگاه های داکت اسپلیت جهت عمل سرمایش از یک دستگاه کمپرسور که داخل کندانسور است بهره میبرند که تقریبا مصرف برق زیادی دارند . اما میتوان با یک سری روشها و کنترلرها ، مقدار مصرف برق را کاهش داد. یکی از این روشها ، استفاده از ترموستات میباشد که هر زمان دمای محیط داخل پایین آمد ترموستات دستور خاموش شدن کمپرسور را صادر کند. بدین ترتیب تا حدودی میتوان مقدار مصرف برق را پایین آورد .

همانطور که در بالا گفته شد این دستگاه ها جهت گرمایش از کمپرسور استفاده نمیکنند و گرمای مورد نیاز را از آب داغ موتورخانه و یا پکیج شوفاژ گازی میگیرند به همین دلیل در موقع استفاده از سیستم گرمایش ، مصرف برق خیلی پایینی دارند.  

نکته : باید مد نظر داشته باشید اگر تنظیمات کنترل دیواری داکت اسپیلت بصورت صحیح انجام نگیرد مقدار مصرف برق در حالت گرمایش نیز بالا خواهد بود.

 

 

چرا مقدار مصرف برق داکت اسپلیت در تابستان زیاد است؟

با توجه به اینکه اکثرا برای هر واحد ، یک دستگاه داکت اسپلیت ظرفیت بالا نصب میشود و گرما و سرما توسط کانال به اتاقها منتقل میشود لذا قدرت کنترل دقیق دمای اتاقها و سالن بصورت جداگانه میسر نبوده و در بیشتر مواقع ، دستگاه بدون اتومات کردن یکسره کار میکند این امر باعث میشود کمپرسور یکسره کار کند و مقدار مصرف برق افزایش یابد.

 

 

آیا دستگاه های داکت اسپلیت هر ساله نیاز به سرویس دارند؟

با توجه به اینکه دستگاه های داکت اسپیلت در طول سال روشن بوده و مورد استفاده قرار میگیرند به مرور زمان کندانسور به شدت کثیف شده و فیلتر داخلی هوا ساز نیز توسط ذرات معلق در هوا مسدود میشود علاوه بر این ، به دلیل وجود نشتی های خیلی خیلی ریز در اتصالات لوله ها ، مقدار گاز دستگاه در طول سال کاهش پیدا میکند همه این عوامل دست به دست هم داده و باعث بروز سه مشکل اساسی در دستگاه میشوند که عبارتند از:

1- افزایش مقدار مصرف برق دستگاه

2- آسیب دیدن کمپرسور دستگاه

3- کاهش مقدار سرمایش و گرمایش دستگاه نسبت به قبل

پیشنهاد میشود همه ساله ابتدای شروع فصل گرمایش ، جهت سرویس سالیانه دستگاه اقدام گردد تا علاوه بر کاهش مقدار مصرف برق و جلوگیری از آسیب دیدن کمپرسور ، از خرابیهای بی موقع در اوج فصل گرما جلوگیری شود.

سرویس سالیانه دستگاه داکت اسپلیت هزینه نیست صرفه جویی است..

 

 

اموزش نحوه تمیز کردن فیلتر داکت اسپلیت:

تمیز کردن فیلتر داکت اسپلیت

 

همان طور که در شکل بالا مشاهده میفرمایید قسمت هوا ساز دستگاه داکت اسپلیت دارای یک فیلتر بوده که دو وظیفه اصلی دارد :

1- تصفیه هوای داخل اتاق

2- جلوگیری از کثیف شدن و گرفتگی کویل و اوپراتور دستگاه

در تمامی دستگاه های داکت اسپلیت در قسمت هوا ساز فیلتری قرار داده شده است که هر شش ماه یکبار این فیلتر باید خارج شده و شستشو شود. کافیست یک بار جهت شستشوی فیلتر اقدام فرمایید تا متوجه عمق ماجرا گردید که فیلتر در چه حدی کثیف میشود.

متاسفانه در مواردی مشاهده میشود شرکت نصب کننده دستگاه بنا به هر دلیلی از نصب فیلتر خودداری کرده و دستگاه سالهاست که بدون فیلتر کار میکند. کمبود این فیلتر علاوه بر تصفیه نشدن هوا ، باعث گرفتگی کویلها و اوپراتور و آسیب دیدن آنها میشود.

در صورتیکه دستگاه شما فاقد فیلتر هواساز است پیشنهاد میشود حتما جهت نصب فیلتر روی آن اقدام فرمایید. قبل از نصب فیلتر ابتدا باید کویل ها تمیز شده و بعد فیلتر نصب شود.

لازم بذکر است محل قرار گیری فیلترهای تمامی دستگاه ها مانند تصویر بالا نیست. فیلتر بعضی از دستگاه ها از قسمت پایین و بعضی دیگر از قسمت جانبی بصورت کشویی روی دستگاه نصب میشود اما درصد بالایی از دستگاه های داکت اسپلیت همانند تصویر بالا میباشد.

همانند تصویر بالا بعد از بیرون آوردن فیلتر دستگاه ، میتوانید آن را با آب تحت فشار از دو طرف شستشو دهید و بعد از خشک کردن روی دستگاه نصب کنید.

 

 

نکته خیلی خیلی مهم:

اگر جهت تعمیر و یا سرویس داکت اسپیلت ، تعمیرکاری به محل شما مراجه کرد و مشکل دستگاه شما را سوختن کمپرسور تشخیص داد حتما از چندین تعمیرکار و سرویسکار دیگر نیز جهت اطمینان نظر خواهی کنید. متاسفانه هر ساله در اوج فصل گرما ده ها مورد مشاهده میشود که مشتری جهت تعویض کمپرسور با شرکت ما تماس میگیرد اما بعد از بررسی دستگاه توسط کارشناسان شرکت ، متوجه میشویم که افراد سودجو به خاطر گرفتن مبالغ میلیونی و بیشتر ، مشگل دستگاه را سوختن کمپرسور اعلام کرده اند در حالی که کمپرسور دستگاه ها کاملا سالم بوده و ایراد از قسمت دیگری بود. در صورت مشاهده همچین مواردی میتوانید با ما تماس گرفته و از کارشناسان ما بهره ببرید.

 

 

درصورت وجود هرگونه سوال میتوانید در انتهای این صفحه در قسمت نظرات آن را مطرح بفرمایید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

    باسلام وتشكرازمطالب خوب شما بنده واحدي خريداري كردم كه درآن داكت اسپليت ميديا نصب هست ولي ريموت دستگاه عمل نميكنه ( باطري مشكلي نداره و صفحه نمايش كاملا روشن هست) ميشه لطفا علتشو بفرماييد ؟ گيرنده امواج كه بايدريموت بطرفش گرفته بشه كجا هست ؟

    پاسخ

    باسلام آیا داکت اسپیلت باید باد مثلا باشدت کولرهای آبی تولید کند ویا عمدتا سرما را ازطریق داکتها منتقل میکند که درهر صورت باد مختصری باید حرکت را ایجاد کند با سپاس از راهنماییهایتان

    پاسخ

    پاسخ
ثبت نظر

 

  استفاده از قطعات اصلی و اورجینال

قطعات اصلی و یدکی درجه یک، اورجینال و با کیفیت

 

  کارشناسان متخصص و تحصیل کرده

کارشناسان و تعمیرکاران متخصص و تحصیل کرده

 

  گارانتی خدمات انجام شده

خدماتی با گارانتی به مدت 6 ماه

 


 

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان جردن، خيابان بابك بهرامي

  خط ویژه: 91302615–021

همراه: 09197164216

  ایمیل: info@aryatahvieh.ir

  ارتباط با مدیریت: manager@aryatahvieh.ir

تعمیر تخصصی داکت اسپلیت، پکیج و کولر گازی

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد